Dariusz Skowroński – praktykuje sztuki walki od października 1983r. Zaczynał ćwicząc dwa lata Karate Kyokushinkai a potem w październiku 1985r - Aikido Aikikai u p. Marka Wożniaka w Radomiu.
Po dwóch latach ćwiczenia Aikido zaczął podróżować po Polsce i poznawać inne szkoły. W tym czasie mocno był związany z nowosądeckim Aikido, gdzie często bywał na tamtejszych seminariach i obozach, najmilej wspominając Sensei’a Mariana Górkę , oraz czasem bywał na seminariach organizowanych przez Jacka Wysockiego.
Krzysztof Gorący ki Aikido zacząl studiować w Kassel w Niemczech, gdzie przez 6 lat studiowal. Po studiach powrócił do Polski do Szczecina i tam pomimo początkowych trudności od kilku lat prowadzi grupę Ki Aikidoków. Wspólpracuje z innymi szczecińskimi sekcjami Aikido i regularnie ćwiczy w Berlinie.
Aktualnie posiada 2 Dan Ki Aikido, który zdał jako pierwszy polak.
Andrzej Mroczkowski prekursor Ki Aikido w polsce. Z zawodu i
zamiłowania fizyk i nauczyciel. Aikido Aikikai zaczął praktykować w
1983 r. w 1991r wyjechał na zaproszenie Carstena Mollera na dwa
tygodnie do Kopenhagi i potem na seminarium z Yoshigasaki Sensei do
Holandii. Wtedy to zaprosił Karstena do polski i w Kole odbyło się
pierwsze seminarium Ki Aikido. Ściągneło na to i kilka następnych
spotkań bardzo dużo ludzi z różnych sekcji w kraju. Aktualnie andrzej
posiada 2 Dan Ki Aikido.
Carsten Moller początkowo trenował piłkę nożna i karate. W wieku 21 lat trafil na trening Ki Aikido. Kilka lat pózniej trafił także na zajęcia Technik Aleksandra, które połaczył z ćwiczeniami Ki Aikido.
Pracuje obecnie jako instruktor Ki Aikido w swojej sekcji, a także uczy technik i elementów ruchu Aikido w kopenhaskiej Szkole Tańca i Baletu.
Michael Winter jest z wykształcenia politologiem, ale ze wzlędu na niezdrowy tryb życia i niechęc do politycznych „zagrywek” zająl się studiowaniem Ki Aikido z tego powodu, ze jak sam twierdzi w Ki Aikido prowadzi się partnera a nie sztucznie nad nim dominuje.
Koichi Soushu Tohei urodził się 20 stycznia 1920 r. w Tokio a wychował w japońskiej rodzinie z wyższych klas społecznych w Tochigi. Mały Koichi Tohei urodził się bardzo słaby i jako dziecko często chorował. Aby go wzmocnić, ojciec zaczął uczyć go swojej sztuki walki /ojciec miał 4 Dan w Judo/ kiedy Tohei miał dziewięć lat.
Tempu Nakamura Sensei (1876 – 1968) jest „Ojcem’ japońskiej yogi i metodyki Shin shin Toitsu Do. Jest to jedna z osób które traktuje się bardzo pobocznie w świecie Aikido, a która wniosła do tego świata bardzo dużo.
Urodził się w arystokratycznej rodzinie w prefekturze Fukuoka. Od dziecka interesowało go poszukiwanie „ducha natury’ i „drogi życia”.
Morihei Ueshiba urodził się 14 grudnia 1883r w Tanabe na wyspie Honsiu. Był jedynym mężczyzną z piątki rodzeństwa. Po ojcu miał zdecydowany charakter a po matce odziedziczył zainteresowanie religią i sztuką. Jako dziecko nie lubił przebywać z innymi dziećmi na zabawach podwórzowych, wolał siedzieć w domu i czytać religijne historie o buddyjskich cudach.