aikido, ki, kiaikido, łódź, lodz, lodzka, łódzka, sekcja, dojo, ćwiczenia, sala, gimnastyczna, sztuki, walki, zajęcia, zajecia, aikido dojo, aikido łódź, dojo łódź, sztuki walki, walka, samoobrona, sport, sporty, martial, arts, seagal, ueshiba, aiki, aikikai, kimono, japonia, nippon, ki


>> Dariusz Skowroński

Dariusz Skowroński – praktykuje sztuki walki od października 1983r. Zaczynał ćwicząc dwa lata Karate Kyokushinkai a potem w październiku 1985r - Aikido Aikikai u p. Marka Wożniaka w Radomiu.
Po dwóch latach ćwiczenia Aikido zaczął podróżować po Polsce i poznawać inne szkoły. W tym czasie mocno był związany z nowosądeckim Aikido, gdzie często bywał na tamtejszych seminariach i obozach, najmilej wspominając Sensei’a Mariana Górkę , oraz czasem bywał na seminariach organizowanych przez Jacka Wysockiego.
Z Ki Aikido spotkał się na pierwszym seminarium z Karstenem Mollerem, które zorganizował Andrzej Mroczkowski w Kole. Od tamtego czasu systematycznie uczy się i sam prowadzi zajęcia już w Lodzi dokąd przyjechał z Radomia na studia. Po za sekcją jaką stale prowadzi, uczył także w kilku szkołach jako rodzaj zajęć Wychowania Fizycznego a także dłuższy czas uczył Aikido dzieci głuchonieme /jest tłumaczem języka migowego/ oraz na różnych obozach sportowych i ekologicznych.
Obecnie posiada 1 Dan Ki Aikido.

 


Autor: Darek Skowroński